Autry-le-Châtel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autry-le-Châtel
Komunë
noform
Pamje nga Autry-le-Châtel
Stema_figura
Vendndodhja
Autry-le-Châtel is located in Franca
Autry-le-Châtel
Autry-le-Châtel
49°02′09″V 5°08′20″L / 49.0358°V 5.1389°L / 49.0358; 5.1389Koordinatat: 49°02′09″V 5°08′20″L / 49.0358°V 5.1389°L / 49.0358; 5.1389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Montargis
Kantoni Châtillon-sur-Loire
Ndërbashkësia Châtillon-sur-Loire
Kryetari Jacques Girault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.56 km2
Popullsia 1020 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45500
INSEE 45016


Autry-le-Châtel është një komunëFrancë. Autry-le-Châtelbën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 1020 banorë dhe sipërfaqe 50.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]