Auvers-sur-Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvers-sur-Oise
Komunë
noform
Pamje nga Auvers-sur-Oise
Stema_figura
Vendndodhja
Auvers-sur-Oise is located in Franca
Auvers-sur-Oise
Auvers-sur-Oise
49°04′00″V 2°10′00″L / 49.0667°V 2.1667°L / 49.0667; 2.1667Koordinatat: 49°04′00″V 2°10′00″L / 49.0667°V 2.1667°L / 49.0667; 2.1667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Pontoise
Kantoni La Vallée-du-Sausseron
Ndërbashkësia Vallée de l’Oise et des Impressionnistes
Kryetari Jean-Pierre Béquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.69 km2
Popullsia 6879 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95039


Auvers-sur-Oise është një komunëFrancë. Auvers-sur-Oise bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 6879 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 12.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]