Auverse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auverse
Komunë
Vendndodhja
Auverse is located in Franca
Auverse
Auverse
47°31′08″V 0°03′07″L / 47.518889°V 0.051944°L / 47.518889; 0.051944Koordinatat: 47°31′08″V 0°03′07″L / 47.518889°V 0.051944°L / 47.518889; 0.051944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Saumur
Kantoni Noyant
Ndërbashkësia CC du Canton de Noyant
Kryetari Michel Lehoux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.74 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 439 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49490
INSEE 49013


Auverse është një komunëFrancë. Auverse bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 439 banorë dhe sipërfaqe 30.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auverse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale