Auvilliers-en-Gâtinais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvilliers-en-Gâtinais
Komunë
noform
Pamje nga Auvilliers-en-Gâtinais
Stema_figura
Vendndodhja
Auvilliers-en-Gâtinais is located in Franca
Auvilliers-en-Gâtinais
Auvilliers-en-Gâtinais
47°57′55″V 2°30′01″L / 47.965278°V 2.500278°L / 47.965278; 2.500278Koordinatat: 47°57′55″V 2°30′01″L / 47.965278°V 2.500278°L / 47.965278; 2.500278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Montargis
Kantoni Bellegarde
Ndërbashkësia Le Bellegardois
Kryetari Annie Pivoteau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.61 km2
Popullsia 351 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45270
INSEE 45017


Auvilliers-en-Gâtinais është një komunëFrancë. Auvilliers-en-Gâtinais bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 351 banorë dhe sipërfaqe 20.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]