Auzay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzay
Komunë
noform
Pamje nga Auzay
Vendndodhja
Auzay is located in Franca
Auzay
Auzay
46°26′34″V 0°51′55″P / 46.442778°V 0.865278°P / 46.442778; -0.865278Koordinatat: 46°26′34″V 0°51′55″P / 46.442778°V 0.865278°P / 46.442778; -0.865278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Qarku Arrondissement Fontenay-le-Comte
Kantoni Fontenay-le-Comte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.79 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 595 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 85200
INSEE 85009


Auzay është një komunëFrancë. Auzay bën pjesë në departamentin Vendéerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 595 banorë dhe sipërfaqe 13.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auzay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale