Jump to content

Avajan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Avajan
VendiFranca
RajoniOccitania
DepartamentiHautes-Pyrénées
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Avajan është një komunëFrancë. Avajan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 76 banorë dhe sipërfaqe 3.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avajan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale