Avaray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avaray
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avaray is located in Franca
Avaray
Avaray
47°43′24″V 1°33′55″L / 47.723333°V 1.565278°L / 47.723333; 1.565278Koordinatat: 47°43′24″V 1°33′55″L / 47.723333°V 1.565278°L / 47.723333; 1.565278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loir-et-Cher
Qarku Arrondissement Blois
Kantoni Mer
Ndërbashkësia Beauce Val de Loire
Kryetari Jean-François Mézille
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.88 km2
Lartësia 106 m (m.n.d.)
Popullsia 730 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41500
INSEE 41008


Avaray është një komunëFrancë. Avaray bën pjesë në departamentin Loir-et-Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 730 banorë dhe sipërfaqe 13.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avaray – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale