Aventignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aventignan
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aventignan is located in Franca
Aventignan
Aventignan
43°04′09″V 0°31′18″L / 43.069167°V 0.521667°L / 43.069167; 0.521667Koordinatat: 43°04′09″V 0°31′18″L / 43.069167°V 0.521667°L / 43.069167; 0.521667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Saint-Laurent-de-Neste
Ndërbashkësia Canton de Saint-Laurent
Kryetari Yoan Rumeau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.22 km2
Lartësia 448 m (m.n.d.)
Popullsia 180 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65660
INSEE 65051


Aventignan është një komunëFrancë. Aventignan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 180 banorë dhe sipërfaqe 5.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]