Averan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Averan
Komunë
noform
Pamje nga Averan
Stema_figura
Vendndodhja
Averan is located in Franca
Averan
Averan
43°08′18″V 0°00′23″L / 43.1383°V 0.0064°L / 43.1383; 0.0064Koordinatat: 43°08′18″V 0°00′23″L / 43.1383°V 0.0064°L / 43.1383; 0.0064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Ossun
Ndërbashkësia Canton d'Ossun
Kryetari Daniel Darre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.35 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 70 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65380
INSEE 65052


Averan është një komunëFrancë. Averan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe 4.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Averan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale