Avernes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avernes
Komunë
noform
Pamje nga Avernes
Vendndodhja
Avernes is located in Franca
Avernes
Avernes
49°05′00″V 1°52′00″L / 49.0833°V 1.8667°L / 49.0833; 1.8667Koordinatat: 49°05′00″V 1°52′00″L / 49.0833°V 1.8667°L / 49.0833; 1.8667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Pontoise
Kantoni Vigny
Ndërbashkësia Trois Vallées du Vexin
Kryetari Xavier Lerdu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.47 km2
Popullsia 813 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95040


Avernes është një komunëFrancë. Avernes bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 813 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 12.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avernes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale