Averton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Averton
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Averton is located in Franca
Averton
Averton
48°19′59″V 0°13′23″P / 48.333056°V 0.223056°P / 48.333056; -0.223056Koordinatat: 48°19′59″V 0°13′23″P / 48.333056°V 0.223056°P / 48.333056; -0.223056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Mayenne
Kantoni Villaines-la-Juhel
Ndërbashkësia Le Mont des Avaloirs
Kryetari Bernard Berson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.62 km2
Lartësia 108 m (m.n.d.)
Popullsia 615 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53700
INSEE 53013


Averton është një komunëFrancë. Averton bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 615 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 40.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Averton – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale