Avesnes-Chaussoy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avesnes-Chaussoy
Komunë
noform
Pamje nga Avesnes-Chaussoy
Vendndodhja
Avesnes-Chaussoy is located in Franca
Avesnes-Chaussoy
Avesnes-Chaussoy
48°15′51″V 0°22′19″L / 48.2642°V 0.3719°L / 48.2642; 0.3719Koordinatat: 48°15′51″V 0°22′19″L / 48.2642°V 0.3719°L / 48.2642; 0.3719
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Oisemont
Ndërbashkësia Communauté de communes du canton d'Oisemont
Kryetari Roland de Calonne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.12 km2
Lartësia 99 m (m.n.d.)
Popullsia 54 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80140
INSEE 80048


Avesnes-Chaussoy është një komunëFrancë. Avesnes-Chaussoybën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 6.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]