Avessac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avessac
Komunë
noform
Pamje nga Avessac
Vendndodhja
Avessac is located in Franca
Avessac
Avessac
47°39′15″V 1°59′18″P / 47.654167°V 1.988333°P / 47.654167; -1.988333Koordinatat: 47°39′15″V 1°59′18″P / 47.654167°V 1.988333°P / 47.654167; -1.988333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Qarku Arrondissement Châteaubriant
Kantoni Saint-Nicolas-de-Redon
Ndërbashkësia Pays de Redon
Kryetari Bernard Delannée
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 76.49 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 2409 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44460
INSEE 44007


Avessac është një komunëFrancë. Avessac bën pjesë në departamentin Loire-Atlantiquerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 2409 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 76.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avessac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale