Aveux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aveux
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aveux is located in Franca
Aveux
Aveux
43°00′37″V 0°34′18″L / 43.0103°V 0.5717°L / 43.0103; 0.5717Koordinatat: 43°00′37″V 0°34′18″L / 43.0103°V 0.5717°L / 43.0103; 0.5717
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Mauléon-Barousse
Ndërbashkësia Vallée de la Barousse
Kryetari Marie-Françoise Barus
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.08 km2
Lartësia 587 m (m.n.d.)
Popullsia 52 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65370
INSEE 65053


Aveux është një komunëFrancë. Aveux bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 3.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aveux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale