Avezac-Prat-Lahitte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avezac-Prat-Lahitte
Komunë
noform
Pamje nga Avezac-Prat-Lahitte
Stema_figura
Vendndodhja
Avezac-Prat-Lahitte is located in Franca
Avezac-Prat-Lahitte
Avezac-Prat-Lahitte
43°04′00″V 0°20′17″L / 43.0667°V 0.3381°L / 43.0667; 0.3381Koordinatat: 43°04′00″V 0°20′17″L / 43.0667°V 0.3381°L / 43.0667; 0.3381
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni La Barthe-de-Neste
Ndërbashkësia Neste Baronnies
Kryetari Albert Bégué (PRG)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.81 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 572 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65130
INSEE 65054


Avezac-Prat-Lahitte është një komunëFrancë. Avezac-Prat-Lahitte bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 572 banorë dhe sipërfaqe 17.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]