Avillers, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avillers
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avillers is located in Franca
Avillers
Avillers
49°01′57″V 5°42′02″L / 49.0325°V 5.7006°L / 49.0325; 5.7006Koordinatat: 49°01′57″V 5°42′02″L / 49.0325°V 5.7006°L / 49.0325; 5.7006
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Briey
Kantoni Audun-le-Roman
Ndërbashkësia Bassin de Landres
Kryetari François Perrier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.16 km2
Lartësia 268 m (m.n.d.)
Popullsia 89 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54490
INSEE 54033


Avillers është një komunëFrancë. Avillersbën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 89 banorë dhe sipërfaqe 5.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]