Avinyó

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avinyó
Komunë
Vendndodhja
Avinyó is located in Spanjë
Avinyó
Avinyó

Koordinatat: 41°51′47″V 1°58′15″L / 41.86306°V 1.97083°L / 41.86306; 1.97083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Eudald Vilaseca Font
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 51′ 47″ Veri

1° 58′ 15″ Lindje


Avinyó është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avinyó – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale