Aviré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aviré
Komunë
Vendndodhja
Aviré is located in Franca
Aviré
Aviré
47°42′25″V 0°47′42″P / 47.706944°V 0.795°P / 47.706944; -0.795Koordinatat: 47°42′25″V 0°47′42″P / 47.706944°V 0.795°P / 47.706944; -0.795
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Segré
Kantoni Segré
Ndërbashkësia Canton de Segré
Kryetari Marie-Agnès James
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.36 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 445 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49500
INSEE 49014


Aviré është një komunëFrancë. Aviré bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 445 banorë dhe sipërfaqe 14.36 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aviré – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale