Avrainville, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrainville
Komunë
Vendndodhja
Avrainville is located in Franca
Avrainville
Avrainville
48°41′06″V 1°21′20″P / 48.685°V 1.3556°P / 48.685; -1.3556Koordinatat: 48°41′06″V 1°21′20″P / 48.685°V 1.3556°P / 48.685; -1.3556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Toul
Kantoni Domèvre-en-Haye
Ndërbashkësia La Hazelle
Kryetari Charles Bilot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.73 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 233 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54385
INSEE 54034


Avrainville është një komunëFrancë. Avrainvillebën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe 9.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]