Avricourt, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avricourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avricourt is located in Franca
Avricourt
Avricourt
49°39′23″V 2°51′48″L / 49.6564°V 2.8633°L / 49.6564; 2.8633Koordinatat: 49°39′23″V 2°51′48″L / 49.6564°V 2.8633°L / 49.6564; 2.8633
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Blâmont
Kryetari Gilbert Zieger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.25 km2
Lartësia 310 m (m.n.d.)
Popullsia 411 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54450
INSEE 54035


Avricourt është një komunëFrancë. Avricourtbën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 411 banorë dhe sipërfaqe 2.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]