Avricourt, Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avricourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avricourt is located in Franca
Avricourt
Avricourt
45°12′55″V 6°43′21″L / 45.2153°V 6.7224°L / 45.2153; 6.7224Koordinatat: 45°12′55″V 6°43′21″L / 45.2153°V 6.7224°L / 45.2153; 6.7224
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Sarrebourg
Kantoni Réchicourt-le-Château
Ndërbashkësia Pays des Étangs
Kryetari Alain Pierson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.32 km2
Popullsia 686 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57810
INSEE 57042


Avricourt është një komunëFrancë. Avricourtbën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 686 banorë dhe sipërfaqe 10.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]