Avril, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avril
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Avril is located in Franca
Avril
Avril
46°20′03″V 3°58′54″L / 46.3342°V 3.9817°L / 46.3342; 3.9817Koordinatat: 46°20′03″V 3°58′54″L / 46.3342°V 3.9817°L / 46.3342; 3.9817
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Briey
Kantoni Briey
Ndërbashkësia Pays de Briey
Kryetari Didier Dante
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.02 km2
Lartësia 302 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 54036


Avril është një komunëFrancë. Avrilbën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 916 banorë dhe sipërfaqe 20.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]