Avrillé, Maine-et-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrillé
Komunë
Vendndodhja
Avrillé is located in Franca
Avrillé
Avrillé
47°30′28″V 0°35′16″P / 47.507778°V 0.587778°P / 47.507778; -0.587778Koordinatat: 47°30′28″V 0°35′16″P / 47.507778°V 0.587778°P / 47.507778; -0.587778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Angers
Kantoni Angers-Nord-Ouest
Ndërbashkësia Angers Loire Métropole
Kryetari Marc Laffineur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.85 km2
Popullsia 12545 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49240
INSEE 49015


Avrillé është një komunëFrancë. Avrillé bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 12545 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 15.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]