Ay-sur-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ay-sur-Moselle
Komunë
noform
Pamje nga Ay-sur-Moselle
Stema_figura
Vendndodhja
Ay-sur-Moselle is located in Franca
Ay-sur-Moselle
Ay-sur-Moselle
45°39′40″V 2°58′27″L / 45.6611°V 2.9742°L / 45.6611; 2.9742Koordinatat: 45°39′40″V 2°58′27″L / 45.6611°V 2.9742°L / 45.6611; 2.9742
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Metz-Campagne
Kantoni Vigy
Ndërbashkësia Maizières-lès-Metz
Kryetari Catherine Lapoirie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.69 km2
Lartësia 172 m (m.n.d.)
Popullsia 1561 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57300
INSEE 57043


Ay-sur-Moselle është një komunëFrancë. Ay-sur-Mosellebën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 1561 banorë dhe sipërfaqe 4.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]