Aya Miyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aya Miyama
Aya Miyama in 2011.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëAya Miyama
Data e lindjes (1985-01-28) 28 Janar, 1985 (36 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2000Nippon TV Beleza6(2)
2001–2008Okayama Yunogo Belle110(62)
2009Los Angeles Sol20(0)
2009Okayama Yunogo Belle6(1)
2010Saint Louis Athletica5(0)
2010Atlanta Beat17(1)
2010–2016Okayama Yunogo Belle122(48)
Ekipi kombëtar
2003–2016Japonia162(38)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Aya Miyama (宮間 あや Miyama Aya?, lindur më 28 Janar 1985) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 162 ndeshje dhe ka shënuar 38 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 6 2
2004 1 2
2005 9 2
2006 17 3
2007 17 6
2008 18 4
2009 1 1
2010 17 2
2011 18 4
2012 16 3
2013 7 1
2014 17 4
2015 13 4
2016 5 0
Gjithsej 162 38

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016 Japan Football Association(japonisht)