Ayaka Yamashita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayaka Yamashita
Të dhënat personale
Emri i plotëAyaka Yamashita
Data e lindjes (1995-09-29) 29 Shtator, 1995 (24 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–Nippon TV Beleza79(0)
Ekipi kombëtar
2015–Japonia25(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ayaka Yamashita (山下 杏也加 Yamashita Ayaka?, lindur më 29 Shtator 1995) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 25 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 3 0
2016 3 0
2017 5 0
2018 14 0
Gjithsej 25 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2015 Archived 11 August 2018[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2016, 2017 Archived 23 March 2019[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2018 Japan Football Association(japonisht)