Aydius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aydius
Komunë
noform
Pamje nga Aydius
Vendndodhja
Aydius is located in Franca
Aydius
Aydius
43°00′10″V 0°32′27″P / 43.0028°V 0.540833°P / 43.0028; -0.540833Koordinatat: 43°00′10″V 0°32′27″P / 43.0028°V 0.540833°P / 43.0028; -0.540833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Accous
Ndërbashkësia Vallée d'Aspe
Kryetari Bernard Choy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.72 km2
Popullsia 100 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64490
INSEE 64085


Aydius është një komunëFrancë. Aydius bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 100 banorë dhe sipërfaqe 34.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aydius – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale