Ayencourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayencourt
Komunë
Vendndodhja
Ayencourt is located in Franca
Ayencourt
Ayencourt
42°34′26″V 2°11′07″L / 42.5739°V 2.1853°L / 42.5739; 2.1853Koordinatat: 42°34′26″V 2°11′07″L / 42.5739°V 2.1853°L / 42.5739; 2.1853
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Montdidier
Ndërbashkësia Communauté de communes du canton de Montdidier
Kryetari Jean-Pierre Gerard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.67 km2
Lartësia 67 m (m.n.d.)
Popullsia 194 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80500
INSEE 80049


Ayencourt është një komunëFrancë. Ayencourtbën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 4.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]