Ayguatébia-Talau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayguatébia-Talau
Komunë
noform
Pamje nga Ayguatébia-Talau
Stema_figura
Vendndodhja
Ayguatébia-Talau is located in Franca
Ayguatébia-Talau
Ayguatébia-Talau
42°34′26″V 2°11′07″L / 42.5739°V 2.1853°L / 42.5739; 2.1853Koordinatat: 42°34′26″V 2°11′07″L / 42.5739°V 2.1853°L / 42.5739; 2.1853
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Pyrénées-Orientales
Qarku Arrondissement Prades
Kantoni Olette
Ndërbashkësia Capcir Haut-Conflent
Kryetari Georges Vicens
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.68 km2
Lartësia 1365 m (m.n.d.)
Popullsia 44 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 66360
INSEE 66010


Ayguatébia-Talau është një komunëFrancë. Ayguatébia-Talau bën pjesë në departamentin Pyrénées-Orientalesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 44 banorë dhe sipërfaqe 29.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]