Ayherre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayherre
Komunë
noform
Pamje nga Ayherre
Stema_figura
Vendndodhja
Ayherre is located in Franca
Ayherre
Ayherre
43°23′35″V 1°15′11″P / 43.3931°V 1.253056°P / 43.3931; -1.253056Koordinatat: 43°23′35″V 1°15′11″P / 43.3931°V 1.253056°P / 43.3931; -1.253056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni La Bastide-Clairence
Ndërbashkësia Pays d'Hasparren
Kryetari Arnaud Gastambide
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.65 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 987 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64240
INSEE 64086


Ayherre është një komunëFrancë. Ayherre bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 987 banorë dhe sipërfaqe 27.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ayherre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale