Ayros-Arbouix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayros-Arbouix
Komunë
noform
Pamje nga Ayros-Arbouix
Stema_figura
Vendndodhja
Ayros-Arbouix is located in Franca
Ayros-Arbouix
Ayros-Arbouix
43°00′20″V 0°03′52″P / 43.0056°V 0.064444°P / 43.0056; -0.064444Koordinatat: 43°00′20″V 0°03′52″P / 43.0056°V 0.064444°P / 43.0056; -0.064444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Argelès-Gazost
Ndërbashkësia Vallée d'Argelès-Gazost
Kryetari Régis Baudiffier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.72 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 291 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65400
INSEE 65055


Ayros-Arbouix është një komunëFrancë. Ayros-Arbouix bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 291 banorë dhe sipërfaqe 2.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]