Ayzac-Ost

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayzac-Ost
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ayzac-Ost is located in Franca
Ayzac-Ost
Ayzac-Ost
43°01′29″V 0°05′43″P / 43.0247°V 0.095278°P / 43.0247; -0.095278Koordinatat: 43°01′29″V 0°05′43″P / 43.0247°V 0.095278°P / 43.0247; -0.095278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Argelès-Gazost
Ndërbashkësia Vallée d'Argelès-Gazost
Kryetari Serge Cabar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.08 km2
Lartësia 416 m (m.n.d.)
Popullsia 399 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65400
INSEE 65056


Ayzac-Ost është një komunëFrancë. Ayzac-Ost bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 399 banorë dhe sipërfaqe 3.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]