Azé, Loir-et-Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azé
Komunë
noform
Pamje nga Azé
Stema_figura
Vendndodhja
Azé is located in Franca
Azé
Azé
47°51′07″V 0°59′58″L / 47.851944°V 0.999444°L / 47.851944; 0.999444Koordinatat: 47°51′07″V 0°59′58″L / 47.851944°V 0.999444°L / 47.851944; 0.999444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loir-et-Cher
Qarku Arrondissement Vendôme
Kantoni Vendôme-1
Ndërbashkësia Pays de Vendôme
Kryetari Christian Guellier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.93 km2
Lartësia 81 m (m.n.d.)
Popullsia 1121 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41100
INSEE 41010


Azé është një komunëFrancë. Azé bën pjesë në departamentin Loir-et-Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1121 banorë dhe sipërfaqe 31.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]