Azé, Mayenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azé
Komunë
Vendndodhja
Azé is located in Franca
Azé
Azé
47°49′17″V 0°41′06″P / 47.821389°V 0.685°P / 47.821389; -0.685Koordinatat: 47°49′17″V 0°41′06″P / 47.821389°V 0.685°P / 47.821389; -0.685
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Château-Gontier
Kantoni Château-Gontier-Est
Ndërbashkësia Pays de Château-Gontier
Kryetari Michel Hervé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.82 km2
Lartësia 58 m (m.n.d.)
Popullsia 3262 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53200
INSEE 53014


Azé është një komunëFrancë. Azé bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 3262 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 29.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]