Azelot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azelot
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Azelot is located in Franca
Azelot
Azelot
48°29′19″V 6°41′43″L / 48.4886°V 6.6953°L / 48.4886; 6.6953Koordinatat: 48°29′19″V 6°41′43″L / 48.4886°V 6.6953°L / 48.4886; 6.6953
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Saint-Nicolas-de-Port
Ndërbashkësia Pays du Sel et du Vermois
Kryetari Jean-Claude Pissenem
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.75 km2
Lartësia 287 m (m.n.d.)
Popullsia 417 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54210
INSEE 54037


Azelot është një komunëFrancë. Azelotbën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 417 banorë dhe sipërfaqe 4.75 km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Azelot – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale