Azerailles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azerailles
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Azerailles is located in Franca
Azerailles
Azerailles
43°12′33″V 0°00′23″P / 43.2092°V 0.0064°P / 43.2092; -0.0064Koordinatat: 43°12′33″V 0°00′23″P / 43.2092°V 0.0064°P / 43.2092; -0.0064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Baccarat
Ndërbashkësia Entre Meurthe et Verdurette
Kryetari Rose-Marie Falque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14 km2
Lartësia 267 m (m.n.d.)
Popullsia 846 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54122
INSEE 54038


Azerailles është një komunëFrancë. Azeraillesbën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 846 banorë dhe sipërfaqe 14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]