Azereix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azereix
Komunë
noform
Pamje nga Azereix
Stema_figura
Vendndodhja
Azereix is located in Franca
Azereix
Azereix
43°12′33″V 0°00′23″P / 43.2092°V 0.006389°P / 43.2092; -0.006389Koordinatat: 43°12′33″V 0°00′23″P / 43.2092°V 0.006389°P / 43.2092; -0.006389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Ossun
Ndërbashkësia Canton d'Ossun
Kryetari Michel Ricaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.2 km2
Lartësia 359 m (m.n.d.)
Popullsia 966 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65380
INSEE 65057


Azereix është një komunëFrancë. Azereix bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 966 banorë dhe sipërfaqe 15.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Azereix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale