Azilone-Ampaza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azilone-Ampaza
Komunë
noform
Pamje nga Azilone-Ampaza
Vendndodhja
Azilone-Ampaza is located in Franca
Azilone-Ampaza
Azilone-Ampaza
46°11′35″V 4°25′07″L / 46.1931°V 4.4186°L / 46.1931; 4.4186Koordinatat: 46°11′35″V 4°25′07″L / 46.1931°V 4.4186°L / 46.1931; 4.4186
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Ajaccio
Kantoni Santa-Maria-Siché
Kryetari Antoine Peretti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.96 km2
Lartësia 420 m (m.n.d.)
Popullsia 142 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20190
INSEE 2A026


Azilone-Ampaza është një komunëFrancë. Azilone-Ampazabën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 142 banorë dhe sipërfaqe 7.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]