Azzana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azzana
Komunë
noform
Pamje nga Azzana
Vendndodhja
Azzana is located in Franca
Azzana
Azzana
47°49′20″V 0°41′02″P / 47.8222°V 0.6839°P / 47.8222; -0.6839Koordinatat: 47°49′20″V 0°41′02″P / 47.8222°V 0.6839°P / 47.8222; -0.6839
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Ajaccio
Kantoni Cruzini-Cinarca
Kryetari Thierry Leca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 49 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20121
INSEE 2A027


Azzana është një komunëFrancë. Azzanabën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 49 banorë dhe sipërfaqe 12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Azzana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale