Baccarat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baccarat
Komunë
noform
Pamje nga Baccarat
Stema_figura
Vendndodhja
Baccarat is located in Franca
Baccarat
Baccarat
44°21′05″V 1°40′20″L / 44.3514°V 1.6722°L / 44.3514; 1.6722Koordinatat: 44°21′05″V 1°40′20″L / 44.3514°V 1.6722°L / 44.3514; 1.6722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Baccarat
Ndërbashkësia Vallées du Cristal
Kryetari Christian Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.53 km2
Lartësia 275 m (m.n.d.)
Popullsia 4656 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54120
INSEE 54039


Baccarat është një komunëFrancë. Baccaratbën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 4656 banorë dhe sipërfaqe 13.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]