Baccon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baccon
Komunë
noform
Pamje nga Baccon
Vendndodhja
Baccon is located in Franca
Baccon
Baccon
47°53′31″V 1°37′46″L / 47.891944°V 1.629444°L / 47.891944; 1.629444Koordinatat: 47°53′31″V 1°37′46″L / 47.891944°V 1.629444°L / 47.891944; 1.629444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Orléans
Kantoni Meung-sur-Loire
Ndërbashkësia Les Terres du Val de Loire
Kryetari Jean Gudin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.02 km2
Popullsia 706 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45130
INSEE 45019


Baccon është një komunëFrancë. Baccon bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 706 banorë dhe sipërfaqe 33.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baccon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale