Jump to content

Backstreet Boys

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Backstreet Boys
Background information
OrigjinaOrlando, Florida, ShBA
ZhanretPop, Rock, Pop rock.
Vitet aktik1993-prezent.
Antar/ëtBrian Littrel
Nick Carter
Howie Dorough
A. J. McLean
Anëtarët e kaluarKevin Richardsonv

Backstreet Boys janë një grup amerikan i rrymës pop të cilët kanë qenë të nominuar për çmim Grammy. Ata patën 13 hite të cilët u mbanin numër 1 në vitet '90 dhe '00. Kanë shitur më se 100 milion kopje albumesh, dhe gjatë periudhës 1997-2005 kanë fitur me shitje albumesh 533.1 million $.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grupi u themelua nga dy kushërinjtë. Littrell, Kevin Richardson dhe Brien, një kor të kishës për të filluar jetën muzikore në këtë biznes, por pastaj dy vëllezër nga firma, vendosi të bëjë më shumë gjëra të freskët. Vetëm detyrë ishte për të kënduar dhe mund të bëjnë menjëherë formuar një grup. Çifti më vonë u bashkua me Howie Dorough dhe AJ McLean. Me turma në fund të këtij element ishte zbuluar nga anëtarët e grupit Nick Carter, dhe tani grupit ishin përfshirë. Backstreet Boys, pësoi fillimisht. Ata kishin zgjedhur një kohë e keqe për të themeluar. Në atë kohë ishte shumë e fortë në treg. Ata vënë re një vend të jetë, dhe ka një kohë shumë të gjatë. Ajo më vonë filloi të qeshur në fytyrat e tyre dhe ngadalë shans "Take That" shkatërroi si grupet e famshme. Kështu, tregu muzikë pa liderët e tyre këlthitës presion. Backstreet Boys, pas një pune të gjatë dhe të vështirë album "Daubt" e quajtur të 1995vitit, ata e liruan atë në fund. Album filloi në Evropë dhe Amerikë. Por më interesante ka qenë përmbushur. Albumet më shumë jopopullore në Amerikë dhe tradicionale u mblodhën interes të madh në Evropë. Top 10 Listat dhe hyri në Evropë gjatë 10 javëve të para pjesë të mbetura të poshtme të listës së Amerika nuk mund të shpëtojnë. Me gjysmën e albumit të parë pas qëllimin e tyre kishin bërë. I njohur dhe kishte mbajtur. Pas kësaj, gjërat bëhen më të lehta. Por një grup në vendet e tyre dështoj trishtuar haylü. Shans grupit 1997 erdhi në vit. Ky vit, botoi "" album gjithë ishte mbajtur shumë. Album përfshirë edhe të qetë "Playing Games" dhe "As Long As You Love Me" u krye dhe në fund listat e të gjithë botën dhe vendin e tyre në pozitë të lartë për javë të tëra mbahet. Kështu, sukses në grup kishte shtëpinë e tij ishte. Albumi ishte aq i suksesshëm që nden 1997 Grammy Awards 'gjithashtu morën pjesën e saj. Kështu, në Shtetet e Bashkuara kërkuan gjithashtu dhe dashur BackStreetBoys u bë një grup. Grupi, të vendosura në mijëvjeçarin e ri në ditën e albumeve chart shitjes është shikuar me kuriozitet. Këngë më popullor album është "I Want It That Way" ishte. Përveç kësaj në këtë udhë me ta Los Angeles 'mori një videoklip. Biznesmen Florida ne vitin 1993 me New Kids On The Block me Lou Pearlman'ın Me popullaritet në rritje të njerëzve formuar për Backstreet Boys, e parë në stafin Nick Carter, Howie Dorough, Alexander James McLean, Sam Licata dhe Charles Edwards do të ketë. Edwards la banda me vertetimi me stafin e Licata mars, Kevin Richardson, grupi i shtuar në prill, përfshirë edhe personelin e kushëririt të Richardson, Brian Litrell'i gjithashtu mori formën e pista. Koncerti i parë u zhvillua në Florida në maj të të njëjtit vit, komuniteti i ri, pas koncert në New Kids On The Block menaxher Johnny Wright i cili ka punuar me udhëheqjen në organizatë filloi. Në vitin 1994 deri në marrëveshje me Backstreet Boys Jive Records, e parë vetëm "We've Got It Goin 'On" u lirua në qershor u. Ky është numri 69 në Listat amerikan me teke nga grupi mbërritjes në Evropë, kapet një shitje mjaft të mirë chart. Vetë-titulluar albumin debutimin e të njëjtin emër të shkruar vetëm në Evropë dhe në Kanada, i publikuar në grup, me shitjet e albumit shkoi ari brenda disa javësh. Popullariteti i Evropës shtrihet komunitetin, dy vitet e ardhshme në Evropë, Azi, dhe ka kryer koncerte në Kanada. Në vitin 1996 në Gjermani, "# 1 Grupi Ndërkombëtar" e zgjedhur është dhënë Backstreet Boys, në vitin 1997 ende të mbajnë me vete emrin e njëjtë të albumit të lëshuar në Amerikë këtë kohë. Spice Girls në Amerikë me grupe të tilla si kultura pop rritje vetë lehtë mund të marrë një vend në grup, ky album ka arritur të jetë numri 4 në Listat amerikane. Ndryshe nga edicioni i parë i albumit "Everbody (Backstreet's Back)" ka shtuar komunitetit pista, ky album ka shitur si 8.5 milion me. Njëjtin vit, "Backstreet's Back" adlı 3 jashtë Shteteve të Bashkuara të lëshuar albumin Backstreet Boys, ky album ka arritur të jetë numri 2 në Listat Mbretërinë e Bashkuar. Grupi kryesonte listën e shumë vende, në të gjithë botën me album arritur të shitur 24 milion kopje. Në fund të vitit do të udhëtojnë në komunitet, kryerjen e një total prej 20 vende u takuan me fansat e rinj. Operohet në vitin 1998, punën e zemrës për pak kohë Brian Litrell'in kishte të thyer Backstreet Boys, mbajtur mars të njëjtin vit pas koncert benefit në Orlando valisince Orlanda ishte nderuar me kyç. Padrejtë për shkak se paratë e humbura në mënyrë të përsëritur Lou Pearlman'ı padisë anëtarët e Backstreet Boys, ndërsa ata kanë punuar me grupe të tilla si Korn dhe Limp Bizkit me "Firma" menaxher emrin e kompanisë të lidhur. Në vitin 1999 "Millenium", publikon albumin e grupit të javës së parë në një album për nënshkrimin e rekord në 1:13 milion kopje janë shitur. Të dy në të njëjtën kohë në botë dhe botuar në SHBA "Millenium" dhe Listat amerikan në numër 1 për 10 javë të mbetur në komunitet, ndërsa në Listat Britania e Madhe në numër 2 ishte në gjendje të jetë. Parë vetëm nga albumi "I Want It That Way" nga Backstreet Boys rritje në numrin 6 të Listat, album ishte me një mysafir në programin MTV TRL. Për shkak të interesit intensive të grupit për mënyrat për të fikur policisë pas duke treguar në këtë kohë të albumit grupi vizitoi dhe u takua me gati 2 milion tifozë. Edicioni i parë Rolling Stone magazine në vitin 2000 nga Backstreet Boys më mbulojnë, drejt fund të vitit, "Black & Blue", albumi u prezantua për tifozët. Në Listat amerikan me album ende kryesonte grupin, e parë vetëm nga albumi "Shape of My Heart" me listën e numrave që duhet të arrihen në 9, ndërsa 15 milionë kopje të albumeve të shitura nëpër botë vetëm si grup nga Amerika ishte 8 herë platin. Në vitin 2001 "Black & Blue turne" album të Backstreet Boys, shumë të kushtueshëm në ndeshjen e parë të turneut për tifozët e treguar ka përjetuar minuta të pabesueshme. AJ McLean në pjesën e dytë të turneut më vonë tregoi alkool e tij dhe problemet e drogës dhe qendra rehabilitimi për një kohë McLean fjetur. Turne tjetër grup të një personi të vrarë nga ekipet që kishin për të anulluar komunitetit turne, këtë vit botoi "Hits: Kapitulli Një" duke publikuar albumin e tij të përpilimit të mbyllura. "Hits: Një Kapitulli" Albumi u këngë grupit goditi me "Mbytja" duke shtuar një pjesë e re ka nisur Backstreet Boys, ky album ka arritur të jetë numri 4 në Listat amerikane. Koncert benefit pas grupi fazën e albumit, koncertet pas punës kishte pushuar për një kohë. Nick Carter nga grupi në vitin 2002 "Now Or Never" lëshuar albumin e tij solo, ndërsa albumi i arritur numrin 17 në Listat amerikan dhe fitoi medalje të artë në shitje artistëve. Në ndërkohë, Kevin Richardson, "Chicago" u fazën në Broadway muzikore e tij dhe pjesën tjetër të tre anëtarëve të grupit të tjerë u kthye në vetë punën e tij solo. McLean në 2003 një program televiziv të jetë i ftuar për të dhënë përshtypjen se çështja larg nga viti 2004, nga Backstreet Boys'un përsëri u kthye dhe skenave të grupit ku një turne nëpër Azi të vogël të kryera. Në mars të vitit 2005, "Boys Incomplete" Backstreet që të lëshuar e tij të vetëm, ky numër ka arritur vetëm në 14 Listat amerikan. Beqar / e me një mënyrë më të pjekur tek soundlarından vjetër ata japin përshtypjen se grupit, me këtë stil të ri nga përgjigjet mbledhur shumë admirues. Në qershor, "Never Gone", albumi i grupit të lëshuar albumin e si zë më shumë 'rock' ishte i afrohet një imitim stil. Numrin e albumeve 3, ndërsa në listën e Amerikë, lista e shumë vende të tjera morën pjesë në takim. "Never Gone" album pas albumi, melodi Backstreet Boys për prezantim, me shitjet e albumit edhe shkuan platin në Shtetet e Bashkuara ishin. Maj 2006 Brian Litrell, "Welcome Home (Ju)" dhe lëshuar albumin e tij të parë solo në qershor, ndërsa Kevin Richardson la grupit tha. Deri tani merret një anëtar tjetër nuk e zëvendëson Richardson, Richardson Broadway muzikore "Chicago", vazhdoi më pas rezultateve të tyre. Ata fitoi çmime të shumta me rrugën e goditi, më shumë me nënshkrimin Listat për disa javë për të marrë pjesë dhe për të arritur shitjen e albumeve me burrat ndërmjet grupeve në radhë të parë grupit në vitin 2007 botoi një album të ri, "Unbreakable" si prodhues, Dan Muckala, Eddie Galan dhe Drew Lane dhe erdhi së bashku. Mbas 2005 ata nuk kanë pasur me sukses, dhe më 23 qershor 2006 pjesëtari i grupit Kevin Richardson largohet nga grupi, për të nisur dhe jetën familjare.

é que nao percebo nada do que voces escrevem!!! esta lingua é alguma merda?!

Esta lingua e Albanes, e lindissima. Procura ler em portugues idiota, se nao sabes ler outras linguas!!

Pjesëtarët:[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këngët më të njohura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Backstreet Boys (1996)
  • Backstreet's Back (1997)
  • Backstreet Boys (1997)
  • Millennium (1999)
  • Black & Blue (2000)
  • Never Gone (2005)
  • Unbreakable (2007)
  • This Is Us (2009)
  • In a World Like This (2013)
  • DNA (2019)