Bacouel-sur-Selle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bacouel-sur-Selle
Komunë
Vendndodhja
Bacouel-sur-Selle is located in Franca
Bacouel-sur-Selle
Bacouel-sur-Selle
49°37′10″V 2°23′12″L / 49.6194°V 2.3867°L / 49.6194; 2.3867Koordinatat: 49°37′10″V 2°23′12″L / 49.6194°V 2.3867°L / 49.6194; 2.3867
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Amiens
Kantoni Conty
Ndërbashkësia Communauté de communes du canton de Conty
Kryetari Jean-François Corniquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.24 km2
Lartësia 38 m (m.n.d.)
Popullsia 474 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80480
INSEE 80050


Bacouel-sur-Selle është një komunëFrancë. Bacouel-sur-Sellebën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 474 banorë dhe sipërfaqe 6.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]