Bacourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bacourt
Komunë
noform
Pamje nga Bacourt
Stema_figura
Vendndodhja
Bacourt is located in Franca
Bacourt
Bacourt
49°05′33″V 1°02′54″L / 49.0925°V 1.0483°L / 49.0925; 1.0483Koordinatat: 49°05′33″V 1°02′54″L / 49.0925°V 1.0483°L / 49.0925; 1.0483
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Château-Salins
Kantoni Delme
Ndërbashkësia Saulnois
Kryetari Geneviève Bouchy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.89 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 116 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57590
INSEE 57045


Bacourt është një komunëFrancë. Bacourtbën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 116 banorë dhe sipërfaqe 3.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bacourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale