Badaroux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badaroux
Komunë
noform
Pamje nga Badaroux
Stema_figura
Vendndodhja
Badaroux is located in Franca
Badaroux
Badaroux
44°32′15″V 3°33′02″L / 44.5375°V 3.55056°L / 44.5375; 3.55056Koordinatat: 44°32′15″V 3°33′02″L / 44.5375°V 3.55056°L / 44.5375; 3.55056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Mende
Kantoni Mende-Nord
Ndërbashkësia Haute Vallée d'Olt
Kryetari Régis Turc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.72 km2
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Popullsia 897 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48000
INSEE 48013


Badaroux është një komunëFrancë. Badaroux bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 897 banorë dhe sipërfaqe 20.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]