Baerenthal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baerenthal
Komunë
noform
Pamje nga Baerenthal
Stema_figura
Vendndodhja
Baerenthal is located in Franca
Baerenthal
Baerenthal
44°04′26″V 4°03′06″L / 44.0739°V 4.0517°L / 44.0739; 4.0517Koordinatat: 44°04′26″V 4°03′06″L / 44.0739°V 4.0517°L / 44.0739; 4.0517
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Sarreguemines
Kantoni Bitche
Ndërbashkësia Bitche et environs
Kryetari Serge Weil
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.19 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 741 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57230
INSEE 57046


Baerenthal është një komunëFrancë. Baerenthalbën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 741 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 39.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]