Bages, Pyrénées-Orientales

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bages
Komunë
noform
Pamje nga Bages
Stema_figura
Vendndodhja
Bages is located in Franca
Bages
Bages
42°36′24″V 2°53′51″L / 42.606667°V 2.8975°L / 42.606667; 2.8975Koordinatat: 42°36′24″V 2°53′51″L / 42.606667°V 2.8975°L / 42.606667; 2.8975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Pyrénées-Orientales
Qarku Arrondissement Perpignan
Kantoni Elne
Ndërbashkësia Illibéris
Kryetari Marie Cabrera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.95 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 3960 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 66670
INSEE 66011


Bages është një komunëFrancë. Bages bën pjesë në departamentin Pyrénées-Orientalesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 3960 banorë dhe sipërfaqe 11.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]