Bagnères-de-Bigorre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnères-de-Bigorre
Komunë
noform
Pamje nga Bagnères-de-Bigorre
Stema_figura
Vendndodhja
Bagnères-de-Bigorre is located in Franca
Bagnères-de-Bigorre
Bagnères-de-Bigorre
43°03′55″V 0°09′02″L / 43.0652°V 0.1506°L / 43.0652; 0.1506Koordinatat: 43°03′55″V 0°09′02″L / 43.0652°V 0.1506°L / 43.0652; 0.1506
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Bagnères-de-Bigorre
Ndërbashkësia Haute-Bigorre
Kryetari Jean Bernard Sempastous
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 125.86 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 8047 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65200
INSEE 65059


Bagnères-de-Bigorre është një komunëFrancë. Bagnères-de-Bigorre bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 8047 banorë dhe sipërfaqe 125.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]