Bagneux, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagneux
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bagneux is located in Franca
Bagneux
Bagneux
45°53′21″V 0°18′43″P / 45.8892°V 0.3119°P / 45.8892; -0.3119Koordinatat: 45°53′21″V 0°18′43″P / 45.8892°V 0.3119°P / 45.8892; -0.3119
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Toul
Kantoni Colombey-les-Belles
Ndërbashkësia Pays de Colombey-les-Belles et du Sud Toulois
Kryetari Laurence Ratz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.6 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Popullsia 150 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54170
INSEE 54041


Bagneux është një komunëFrancë. Bagneuxbën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 150 banorë dhe sipërfaqe 8.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]