Bagnolet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnolet
Komunë
noform
Pamje nga Bagnolet
Stema_figura
Vendndodhja
Bagnolet is located in Franca
Bagnolet
Bagnolet
48°52′09″V 2°25′05″L / 48.8692°V 2.4181°L / 48.8692; 2.4181Koordinatat: 48°52′09″V 2°25′05″L / 48.8692°V 2.4181°L / 48.8692; 2.4181
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Qarku Arrondissement Bobigny
Kantoni Bagnolet
Ndërbashkësia Est Ensemble
Kryetari Marc Everbecq
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.57 km2
Popullsia 34595 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 93170
INSEE 93006


Bagnolet është një komunëFrancë. Bagnolet bën pjesë në departamentin Seine-Saint-Denisrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 34595 banorë dhe sipërfaqe 2.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]